stock-computer

چگونه خریدکامپیوترارزان و مقرون به صرفه داشته باشم؟

صرفه جویی اقتصادی با خریدکامپیوترارزان دسته دوم

خریدکامپیوترارزان اگر به طور آگاهانه انجام شود به صورت قابل ملاحظه ای منجر به صرفه جویی اقتصادی می شود. گاهی اوقات حتما لزومی ندارد که برای خرید کامپیوترحتما فروشگاه های عرضه کامپیوترها به صورت نو را انتخاب نماییم زیرا با خریدکامپیوترارزاندسته دوم نیز تمامی نیازهای ما برطرف خواهد شد و دیگر نیازی به صرف هزینه های هنگفت برای خرید کامپیوترنو نخواهد بود.

خریدکامپیوترارزان دسته دوم
خرید کامپیوتر دست دوم

بسیاری از افراد به دلیل استفاده از تکنولوژی های جدیدتر در کامپیوترهایی که به تازگی وارد بازار می شوند، اقدام به فروش کامپیوترهای خانگی خود می کنند که این کامپیوترها چندان قدیمی هم نمی باشند به طوریکه همین کامپیوترها نیازهای بسیاری از افرادی که قصد خریدکامپیوترارزان دارند را برطرف می سازند و بهترین انتخاب ممکن می باشد.

انتخاب کیس متناسب در خریدکامپیوترارزان

مهمترین قطعات کامپیوتر که در قیمت تمام شده کامپیوتر بسیار تاثیر گذار می باشند در کیس کامپیوترگنجانده شده اند که با توجه به مدل و کارایی این قطعات قیمت کامپیوتر نیز تغییر می کند.

قطعه مهمی که حتی در خریدکامپیوترارزان نیز بایستی نوع مدل بالا و با کیفیت آن انتخاب شود مادربرد می باشد و دلیلش این مورد است که اگر در آینده قصد ارتقای کامپیوتر را داشتیم به راحتی مادربرد توانایی پشتیبانی از قطعات جدید را داشته باشد.

مورد بعدی استفاده از مادربرد دارای کارت گرافیک onboardمی باشد که این قابلیت نیاز افراد و کاربران عادی را از خریدن کارت گرافیک برطرف می سازد. کارت های گرافیک دارای قیمت های بسیار بالایی می باشند که حذف آن باعث پایین آمدن قیمت کامپیوتر می شود و یک خریدکامپیوترارزانرا برای مشتری به ارمغان می آورد.

یکی دیگر از موارد بسیار تاثیر گذار در قیمت نهایی کامپیوتر استفاده از پردازنده های AMD می باشد که نسبت به پردازنده های شرکت INTEL با اینکه کیفیت پایینتری دارند ولی بسیار ارزانتر می باشند و مشتریان برای خریدکامپیوترارزانمی توانند از این پردازنده ها استفاده کنند.

خریدکامپیوترارزان وارداتی

در حال حاضر خرید کیس استوکوارداتی به صورت گسترده در کشور ما صورت می پذیرد و این نوع کیس ها که به صورت یک پک کامل توسط یک شرکت تولید شده اند، از کیفیت بسیار بالایی برخوردار می باشند. این گونه کیس ها به دلیل اینکه در حجم بسیار بالا وارد کشور می شوند دارای  قیمت بسیار پایینی می باشند.

یکی از شرکت هایی که محصولات آن از کیفیت بالایی برخورداراست شرکت HP می باشد به طوریکه انواع متنوعی از کیس، لپ تاپ و سرور اچ پی در بازار کشور ما موجود می باشد و به سادگی می توان جهت خرید لپ تاپ، کیس و سرور از محصولات استوک این شرکت استفاده نمود.

خریدکامپیوترارزان وارداتی
خرید کیس های وارداتی با کیفیت

انتخاب مانیتور متناسب برای خریدکامپیوترارزان

مانیتورها یکی دیگر از دستگاه هایی هستند که در قیمت تمام شده کامپیوترها بسیار تاثیر گذار می باشند و با خرید مانیتورارزان متناسب می توان در قیمت نهایی کاهش بسیار زیادی را به وجود آورد. مانیتورها بر اساس اینکه چه انتظاری از خرید آن داریم و چه قابلیتی از مانیتور مورد نیاز ما باشد؛ انتخاب می شوند.

انتخاب مانیتور مناسب برای خریدکامپیوترارزان
خرید مانیتور دست دوم
عوامل مهمی که در خرید مانیتورتاثیر گذار می باشد می توان به موارد زیر اشاره نمود
  • مانیتور LCD یا LED
  • سایز مانیتور
  • وضوح تصویر
  • تکنولوژی TN یا IPS
  • پورت HDMI یا VGA
  • و غیره 

محصولات استوک در سایت آسمان کالا را می توانید در اینجا دنبال کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *