computer-arzan

راهنمای خرید کامپیوتر ارزان

چگونه کامپیوتری ارزان قیمت بخریم؟؟

یکی از مواردی که در هنگام خرید کامپیوتر باید به آن توجه کرد، در واقع آشنا بودن با قطعات مختلف و کاربرد آن هاست. مشخص بودن هدف به ما در خرید بسیار کمک میکند. با توجه به عملکردی که دارید منابع خود را تهیه کنید. در این صورت هم از خرید خود رضایت دارید و هم از هزینه و منابع اضافی صرف نظر می کنید. برای مثال فردی که از نرم افزار های طراحی استفاده می کند نیازی به سرور ندارد ولی خرید مانیتور ارزان و با کیفیت برای او مسئله ای مهم است. البته مانتیور ارزان همیشه ملاک نیست ولی برای فردی که تمام روز با کامپیوتر کار نمیکند استفاده از مانیتور معمولی عاقلانه تر است. در نتیجه می توان گفت خرید کامپیوتر ارزان کاری ساده است که با آشنایی نیاز های کاربر میسر می شود. مرحله بعد تجهیزات اصلی هستند که نمی شود از آنها صرف نظر کرد تنها با آشنایی نیاز هایمان مناسب ترین انتخاب در خرید کامپیوتر را می توان انجام داد ولی برخی تجهیزات مثل بلند گو ضروری نیستند پس می توان به کمک درگاه خروجی محتوای صوتی را شنید یا از کامپیوتر هایی استفاده کرد که بلندگو داخلی دارند. برای خرید کامپیوتر از تجهیزات غیر ضروری صرف نظر کرد و هزینه را برای تجهیزات ضروری سرمایه گذاری کرد. اقدام بعدی برای هر فردی در خرید کامپیوتر مهم است. ملاک اصلی ما تجهیزات سالم و اصل است تا سرمایه ما هدر نرود.

تجهیزات سالم و اصل

نکات ضروری در خرید کامپیوتر چیست؟

به هنگام خرید کامپیوتر در وب سایت های خرید قطعات دقت داشته باشید اولین مورد یا ارزان ترین مورد را انتخاب نکنید. همیشه کالای ارزان مناسب نیست. به هنگام خرید از منابع معتبر خرید کنید یا حتی در صورت دیدن مورد مناسب ابتدا در منبعی معتبر به خوبی با آن آشنا شوید تا با انواع غیر اصل و یا نا مرغوب مواجه نشوید.

در خرید کامپیوتر به هدف کلی خود توجه کنید

به این صورت با قیمت محصول آشنایی دارید و در صورت خرید محصول کارکرده گول قیمت کم را نمی خورید. مورد بعدی حتما از سالم بودن محصول اطمینان حاصل کنید و یا از امکان بازگشت خرید آگاه شوید. خرید کامپیوتر در منطقه ای که بورس آن است بسیار راحت تر است به این صورت از افراد متفاوت نظر میگیرید. در صورت امکان از فردی متخصص در این زمینه مشاوره بگیرید حتما اطلاعات مناسبی در خرید کامپیوتر دارند. اکثر سایت های خرید کامپیوتر به صورت اینترنتی امکان ارسال نطر از سوی کاربران را دارند. استفاده از نظرات کاربران شما را با نحوه خدمات دهی وب سایت آشنا می سازد. در هنگام خرید کامپیوتر فقط به یک فرد اعتماد نکنید و پس از جستوجو خرید خود را انجام دهید این امکان وجود دارد که محصول بهتری را خریداری کنید.

در هنگام خرید از اینترنت کمک بگیریم

اینترنت فضایی مهیج و وسیع از اطلاعات است. به کمک این اطلاعات و نظرات افراد مختلف و متخصص در این زمینه می توانید انتخابی مناسب در خرید کامپیوتر داشته باشید. پس از بررسی تجهیزات مورد نیاز خود حتما درباره آنها جستوجو کنید. نام و مدل محصول را جستوجو کرده و از سطح رضایتمندی کاربران مطلع شوید. حتما افرادی هستند که قبل از شما محصول را استفاده کرده باشند. انجمن هایی برای خرید کامپیوتر وجود دارد که سطح رضایتمندی یک محصول به خصوص با امتیاز گذاری مشخص شده است. از نمونه ها و برند های معروف استفاده کنید آنها به شما کیفیتی مناسب را ارائه میدهند. حتی نمونه هایی در بازار هستند که با وجود قیمت پایین تر و برند بودن شان انتخابی مناسب در خرید کامپیوتر هستند. برای پیشگیری از نقض احتمالی در محصول هنگام خرید کامپیوتر بابت گارانتی محصول سوال کنید. گاهی با وجود کیفیت بالا ممکن است در صورت استفاده اشتباه مشکلی برای کامپیوتر پیش بیاید. که اکثر وب سایت های معتبر دارای خدمات پس از فروش و گارانتی برای محصولات خود هستند.

برای خرید کامپیوترمناسب حتما از افراد متخصص کمک بگیرید

بیشتر در این زمینه مطالعه کنید : چگونه یک لپ تاپ مناسب کارم خریداری کنم

فایل مقاله را دانلود کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *