monitor-second-hand

خرید مانیتور استوک و ارزان

خرید مانیتور استوک عملی منطقی و هوشمندانه

خرید مانیتور استوک به دلیل اینکه مانیتورهای بسیار زیادی به صورت کارکرده در بازار موجود می باشند عملی بسیار منطقی و هوشمندانه محسوب می شود. معمولا اکثر افرادی که قصد فروش مانیتور خود را دارند دلایل خاصی برای انجام این عمل دارند که مهمترین آنها این مورد است که با توجه به پیشرفت در تکنولوژی های ساخت مانیتورهای جدید روزانه به طور شگفت انگیزی مانیتورهای با قابلیت بیشتر و شکل ظاهری زیباتر وارد بازار می شوند و همین دلیل باعث فروش مانیتورها توسط برخی افراد و جایگزین کردن آن با مانیتورهای نسل جدیدتر می شود.

خریدمانیتوراستوک و ارزان قیمت
خرید مانیتور استوک

 برخی اوقات در هنگام خرید مانیتور استوک با مانیتورهایی مواجه می شویم که دارای یکسری مشکلات کوچک همانند خش های ریز یا پیکسل های از بین رفته می باشند. این مانیتورها با توجه به اینکه قیمت آنها به دلیل همین مشکلات دارای ریزش بسیار زیادی می باشند بهترین انتخاب برای خرید مانیتور دسته دوم می باشند.

توجه به TN و IPS در خرید مانیتور استوک

زمانی که افراد قصد خرید مانیتور ال ای دی یا خرید مانیتور ال سی دی را دارند بایستی یکسری نکات مهم را مد نظر قرار دهند. یکی از مهمترین نکاتی که بایستی به آن توجه نمود این مورد است که مانیتور ال ای دی یا مانیتور ال سی دی مورد نظر از کدام تکنولوژی TN یا IPS برای نمایش رنگ ها استفاده می نماید که قابلیتی تاثیر گذار در خرید مانیتور استوک خواهد بود.

تکنولوژی TN برای نمایش سه رنگ اصلی RGB از 18 بیت استفاده می نماید که این محدوده برای نمایش کلیه رنگ ها به صورت طبیعی کافی نمی باشد و رنگ های مشاهده شده با این مانیتورها به صورت کاملا طبیعی نمایش داده نمی شوند و همچنین این گونه مانیتورها دارای زاویه دید مناسبی نمی باشند و در زوایای مختلف تصویر به صورت یکسان قابل مشاهده نمی باشد، ولی با همه این تفاسیر این مانیتورها دارای مزیت برخورداری از  قیمت پایینتر نسبت به مانیتورهای با تکنولوژی IPS هستند.

تکنولوژی IPS که در زمان خرید مانیتور استوک به ویژه برای گرافیست ها بایستی مورد توجه قرار گیرد برای نمایش سه رنگ اصلی از 24 بیت استفاده می کند و رنگ ها بسیار طبیعی می باشند این مانیتورها همچنین دارای زاویه دید خوبی می باشند و در زوایای مختلف تصویر دارای نمای یکسانی می باشد. قیمت مانیتور ال ای دی و ال سی دی که از تکنولوژی IPS برای نمایش رنگ ها و تصاویر استفاده می نماید بیشتر از انواع مانیتورهای مشابه خود با تکنولوژی TN می باشند.

توجه به TN و IPS در خریدمانیتوراستوک
توجه به تکنولوژی TN و IPS در خرید مانیتور دست دوم

توجه به پورت ها در خرید مانیتور استوک

 یکی از مهمترین مواردی که در خرید مانیتور استوک تاثیر به سزایی بر روی قیمت مانیتور دارد پورت استفاده شده در مانیتور می باشد. مانیتورهای قدیمی دارای پورت VGA بودند که ارزانترین قیمت را در میان مانیتورهای مختلف به خود اختصاص می دهند ولی کارت گرافیک های جدید در حال حاضر خروجی برای این گونه پورت ها را تولید نمی کنند ولی با این تفاسیر کماکان به دلیل محدوده قیمتی پایین آن به صورت گسترده در بازار خرید و فروش می گردد.

اما نوع دیگر پورت ها که با توجه به قابلیت های فراوانی که دارد در حال فراگیر شدن می باشد پورت های HDMI می باشند با صرف هزینه بیشتر می توان با خرید مانیتور HDMI خیال خود را از اینکه تمامی کارت های گرافیکی جدید قابلیت اتصال به این گونه مانیتورها را دارند، آسوده نمود. همچنین با خرید مانیتور اچ دی ام آی می توان از تماشای تصاویر با کیفیت تر در مانیتور خود لذت برد.

توجه به پورت ها در خریدمانیتوراستوک
توجه به پورت ها در خرید انواع مانیتورهای استوک

مانیتورهای استوک در سایت آسمان کالا را می توانید در اینجا دنبال کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *