check_server_hp

بررسی سرور اچ پی و انواع مختلف آن

یکی از قوی ترین سرورهای موجود در دنیا را می توان سرور اچ پی دانست. مدل های مختلفی از سرور اچ پی امروزه در دنیا استفاده می شود. انواع مختلف سرور از این برند مطرح عبارت‌اند از سرور پرولینت مدل رکمونت، سرور پرولینت مدل تاور، سرور پرولینت مدل بلید از این نمونه ها هستند.

معرفی سرور اچ پی و انواع مختلف آن

شرکت اچ پی را می توان یکی از شرکت های پیشرو در زمینه تولید تجهیزات رایانه به حساب آورد. سخت افزار های تولید شده توسط شرکت اچ پی به قدرت و دوام و ماندگاری بالا مشهور هستند. در این بین سرور اچ پی در مدل های مختلف تولید شده توسط این کمپانی مطرح به دلیل ماندگاری و استفاده از فناوری ها و تکنولوژی های روز دنیا به شدت در بین خریدار تجهیزات شبکه محبوب شده اند.

امروزه از سرور اچ پی در ادارات و شرکت های بزرگ استفاده می شود. با توجه به حجم و نوع کارهای انجام شده در این ادارات ممکن است مدل های مختلفی از سرور اچ پی را در مراکز مشاهده کنیم.

سرور پرولاینت اچ پی

سرور اچ پی مدل های مختلفی دارد یکی از این مدل ها مدل سرور پرولاینت اچ پی است. سرور پرولاینت اچ پی در دسته کلی برای مشتریان عرضه می شود و هر کدام از این دسته ها خود شامل چندین مدل مختلف می شود که برای کارهای خاص از آن‌ها استفاده می شود. این سه دسته عبارت‌اند از سرور پرولینت مدل رکمونت، سرور پرولینت مدل تاور، سرور پرولینت مدل بلید

سرور پرولینت مدل رکمونت

hp-type
بررسی سرور اچ پی و انواع آن

سرور پرولینت مدل رکمونت که با نام های اختصاری DL مشخص می شود همان‌طور که از نام آن‌ها پیدا است مناسب برای قرار دادن در رک ها می باشند. ویژگی بارز این سرور ها ابعاد آن‌ها است که جای بسیار کمی از رک ها اشغال می کنند. در کنار این اندازه مناسب کارایی سرور ها نیز به شدت بالا بوده و توانایی کار در بخش های مختلف از جمله دیتاسنتر ها را دارا می باشند. قطعات به کار رفته در سرور پرولینت مدل رکمونت بسیار با کیفیت بوده و دارای پشتیبانی و خدمات پس از فروش مناسبی نیز می‌باشد.

سرور پرولینت مدل تاور

taver-server
سرور تاور اچ پی

سرور پرولینت مدل تاور که با نام اختصاری ML معرفی می شود از نوع سرورهای بوده که به صورت ایستاده از آن‌ها استفاده می‌شود. این سرور ها در داخل کیس هایی مشابه کیس رایانه های خانگی قرار می گیرند. از سرور پرولینت مدل رکمونت در شرکت ها و اداره های بزرگ و کوچک استفاده می شود. این نوع سرور ها نیازی ندارند که در داخل رک قرار گیرند.

سرور پرولینت مدل بلید

belid-server
سرور اچ پی بلید

سرور پرولینت مدل بلید را می توان یکی از جالب ترین محصولات شرکت اچ پی نامید. در این مدل از سرور ها چندین سرور در داخل یک جعبه مکعبی شکل قرار می گیرند. از این سرور ها در شرکت ها و مکان هایی استفاده می شود که محدودیت جا و فضا دارند و بیشتر به دنبال کارایی و قدرت مناسب هستند. در سرور پرولینت مدل بلید چندین سور به هم متصل می شود و برای این اتصال ها از بخش های تیغه مانند خاصی استفاده می شود که سرور ها در داخل آن‌ها قرار می گیرند به همین دلیل کابل بسیار کمی در این سرور ها استفاده می‌شود. به علت قرار گرفتن چندین سرور در کنار هم این سرور ها قابلیت های بسیار زیادی دارند.

بیشتر در این زمینه مطالعه کنید : سرورهای اچ پی

فایل مقاله را دانلود کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *