hp

سرورهای اچ پی

شرکت اچ پی

شرکت اچ پی یک از بزرگترین شرکت در عرصه تجهیزات فناوری اطلاعات می باشد. در بحث شبکه و دیتاسنتر ، سخت افزار های شرکت اچ پی ، مخصوصا سرور های آن جزء اولین و بهترین برند ها می باشد. اچ پی (HP) با ارائه سرورهای مطابق با فن آوری های روز و نیازکاربران وتکنولوژی های عالی توانسته خود را در جایگاه خیلی خوبی در این مقوله قرار دهد تا جایی که اکثر دیتا سنتر های جهان فاقد سرورهای اچ پی نمی باشند. شرکت اچ پی برخی از تجهیزات مهم در رابطه با سرور را مانند هارد و ذخیره ساز های دیگر را هم با بهترین کیفیت تولید می کنند(البته ناگفته نماند که شرکت اچ پی درحوزه های دیگر فن آوری اطلاعات هم مانند کامپیوترشخصی و لپ تاپ و پرینتر و غیره محصولات گوناگونی را عرضه می کند)

البته این نکته هم حائز اهمیت است که شرکت اچ پی پس از ادغام با شرکت کامپک توانست در بسیاری از حوزه های فناوری اطلاعات و ساخت تجهیزات وارد شود . پس ازاین ادغام سرورهای سری پرولینت که مربوط به شرکت کامپک بود وارد عرصه شد و شرکت اچ پی از فروش و توسعه این سرورها سود بسیاری بدست آورد.

انواع سرورهای اچ پی پرولینت

شرکت اچ پی مدل های مختلفی از سرور را ارائه داده است که می توان به تقریبا هفت دسته تقسیم کرد اما مهمترین آنها که درصنایع استفاده می شود و در واقع عمومی تر می باشد سه دسته کلی می باشدکه عبارتند از : سری تاور (ML)، سری رکمونت (DL) ، سری بلید(BL).البته مدل های دیگر مانند SL و غیره هم موجود وتولید می شود ولی به نسبت ، این سه مدل به صورت عمومی تری استفاده می شود.

سرورهای پرولینت مدل رکمونت(DL)

این مدل همانطور که از اسم آن مشخص است مناسب برای قراردادن در رک می باشد که از نظر فیزیکی جای کمی را اشغال می کند و از نظرکارائی هم کارایی بالایی هم دارد وهمین رکمونت بودن آن این سرور را نسبت به سرورهای مدل دیگر متمایز کرده است.دیتا سنترها به دلیل کمبود فضا نیاز به سرورهایی دارند که درعین حال هم از نظر فضا و هم از نظر پشتیبانی و تعمیرات دارای کیفیت بالایی باشند که سرورهای رکمونت شرکت اج پی این مورد را باهم و درکنار هم دارا می باشند . در زیر می توانید تصویر نمونه ای از سرور رکمونت را مشاهده فرمایید.

racmounserver-seridl
سرور اچ پی

مدل های رکمونت در سری های DL900 ، DL700 ، DL500 ، DL300 ، DL100 ارائه شده است.

سرورهای پرولینت مدل تاور (ML)

همان طور که از اسم آن مشخص است این نوع از سرورها به صورت کیس های معمولی خانگی که به صورت ایستاده می باشند . سری های ML راهکاری برای شرکت های بزرگ و کوچکی هستند که قصد توسعه و ارتقاء دارند.با حضور این سرور ها دیگر نیازی به رک نمی باشد یعنی این مدل از سرور نیاز ندارد حتما در رک قرار بگیرند (البته می توان از رک استفاده کرد) که این خود یک امتیاز می باشد شما هزینه و فضا قراردادن رک را لازم ندارید.

server-hp-ml
سرور اچ پی

سرورهای ML دارای سری های 100 ، 300 هستند .

سرورهای پرولینت مدل بلید (BL)

بلید سرورها مدلی از پرولینت هستند که مانند جعبه ای می باشند که چند سرور درآن قرار دارد این مدل از سرورها دارای قابلیت لازم جهت استفاده در مکانهایی می باشد که قصد توسعه دارند و از نظر فضا بسیار بهینه است. بلید سرورها از نظر مصرف انرژی بسیار به صرفه هستند . در این نوع از سرورها دریک جعبه چندین سرور تیغه ای قرار میگیرد. قابلیت جالب این نوع سرورها به ازای فضای کمی که اشغال می کنند قابلیت زیادی دارند و همچنین کابل بسیار کمی در این سرورها استفاده می شود.

serverhp-blade
سرور اچ پی

این مدل از سرورها دارای سری C3000 ، C7000 می باشند.

لازم به ذکر است در سایت آسمان کالا سرور های مختلفی با کیفیت عالی ارائه شده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *